CZYM JEST EBEC ?

European BEST Engineering Competition to międzynarodowe wydarzenie odbywające się w 6 miastach w Polsce i ponad 30 krajach w całej Europie. To konkurs skierowany do studentów uczelni technicznych, w którym liczy się wiedza inżynierska, kreatywność i innowacyjne myślenie.

Co inspiruje nas do działania? Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

IDEA

EBEC daje studentom niepowtarzalną okazję do wykorzystania wiedzy teoretycznej przy realnych problemach inżynierskich. Stawiamy na interdyscyplinarne zadania, które pozwalają na udział studentów wszystkich kierunków.

Case Study & Innovative Design. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

DWIE KATEGORIE

Każda z kategorii udowadnia, że bycie inżynierem to nie tylko skomplikowane obliczenia. Jeśli posiadacie intuicję wynalazcy (Innovative Design) lub cechuje Was analityczne myślenie (Case Study), to EBEC jest konkursem dla Was.

Wydarzenia nie tylko dla uczestników. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej.

WARSZTATY I PRELEKCJE

Podczas trwania konkursu staramy się rozwinąć nie tylko uczestników, ale wszystkich studentów. Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych pracowników firm partnerskich i kół naukowych.

Harmonogram Testu, Finału Lokalnego oraz Finału Ogólnopolskiego

Zadania z ubiegłych lat konkursu. Przygotuj się do tegorocznej edycji!

Prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu.

Zdjęcia z poprzednich edycji konkursu. Czy znajdziesz tam siebie?

Odwiedź nas na facebooku

i bądź na bieżąco!

Facebook

POPRZEDNIA EDYCJA

Uczelni technicznych w Polsce

Uczelni w Europie

Uczestników w Polsce

Polubień na facebooku

Uczestników w Europie

PATRONI EDYCJI EBEC POLAND 2020

Patroni Honorowi:

Patroni Medialni:

PARTNERZY POPRZEDNICH EDYCJI EBEC POLAND

Dziękujemy wszystkim uczelniom, firmom i innym organizacjom które z nami współtworzą konkurs.

Board of European Students of Technology

Empowered diversity - developing students

BEST jest międzynarodową organizacją, zrzeszającą ponad 3300 studentów z 32 krajów Europy. Już od 28 lat jako BEST umożliwiamy porozumienie, współpracę i wymianę doświadczeń między studentami największych, europejskich uczelni technicznych. Dzięki temu mają możliwość integrowania się i rozwoju w międzynarodowym środowisku, sprzyjającemu poznawaniu różnych aspektów społecznych i kulturowych. Wierzymy, że takie doświadczenie jest niezbędne do zdobycia i polepszenia umiejętności zdobytych na studiach  i zawodowych.  Działania te przybliżają nas do naszej wizji, którą jest “empowered diversity” – wspieranie różnorodności. 94 grupy lokalne BEST-u tworzą silną i wciąż rosnącą, dobrze zorganizowaną grupę studentów chcących wykorzystać swoje zdolności i kreatywność do rozwoju trzech środowisk: akademickiego, studenckiego i gospodarczego.

Docieramy  do ponad miliona studentów kierunków technicznych, którzy mogą uczestniczyć we wszystkich przedsięwzięciach BEST-u. Nadrzędnym celem jest promowanie komunikacji i wymiany doświadczeń pomiędzy studentami uczelni technicznych w całej Europie. Poprzez pracę w wielokulturowym środowisku przyszli inżynierowie są otwarci na kontakty międzynarodowe oraz zdobywają unikalne doświadczenie, co sprawia, że są szczególnie atrakcyjni na europejskim rynku pracy.

 

ORGANIZATORZY

Jesteśmy studentami z 6 uczelni technicznych, którzy widzą potencjał tego Konkursu i z pasją rozwijają go z każdą edycją.

Inni o nas

 • Jakub student Mechaniki i Budowy Maszyn- Politechnika Śląska

  O EBECu słyszałem ze znajomymi rok wcześniej, zanim wzięliśmy w nim udział. Na początku trochę się wahaliśmy, ale po zobaczeniu jak wyglądał Finał na naszej uczelni zdecydowaliśmy się zapisać. To konkurs, ale też super zabawa, naprawdę. Można próbować zbudować coś na wiele sposobów, każdy jest dobry jeśli mechanizm działa. Nie ma ograniczeń, no może poza czasem, i można poczuć ogromną satysfakcję, kiedy coś zadziała! Polecam!

 • Anna studentka Transportu - Politechnika Warszawska

  W EBECu po raz pierwszy wzięłam udział w roku 2014, byłam wtedy na drugim semestrze. Spodobał mi się pomysł zbudowania czegoś. No właśnie czegoś - to wystarczyło. Na zajęciach nie zawsze mam okazję stworzyć coś co działa lub spełnia jakąś funkcję, jak przeniesienie czegoś z miejsca na miejsce. EBEC przypomina, że bycie inżynierem to również tworzenie.

 • Szymon - student informatyki z Politechniki Gdańskiej

  Studiuję informatykę, a w EBEC-u brałem udział już kilka razy. Według mnie, w konkursie najlepsza jest różnorodność pomysłów przy rozwiązywaniu zadań. Stawiamy czoło temu samemu problemowi i dysponujemy tymi samymi materiałami, a praktycznie każda grupa może wpaść na coś innego!

 • Jędrek - student nanotechnologii z Politechniki Gdańskiej

  Brałem już udział w EBEC-u razem z przyjacielem z roku, koleżanką z geodezji i kolegą z EiA. Przeszliśmy do etapu Team Design i zajęliśmy III miejsce na PG. Konkurs ma zdecydowanie ciekawą formę - takie połączenie Kangura i Odysei Umysłu, ale bez zbędnych humanistycznych akcentów. EBEC to naprawdę świetna propozycja dla ludzi ze zmysłem inżynierskim. Polecam wszystkim, którzy chcieliby się sprawdzić w ‘’inżynierskim Kangurze’’i zawalczyć o ciekawe nagrody!

 • Agnieszka - studentka geodezji z Politechniki Gdańskiej

  Od zawsze kochałam rywalizację i rozwiązywanie problemów, szczególnie wymagających kreatywności i logicznego (inżynierskiego!) myślenia. EBEC zaspokaja wszystkie te potrzeby, a poza tym zapewnia także świetną zabawę podczas grupowej pracy. W konkursie najbardziej podoba mi się przyjacielska atmosfera, możliwość konstruktywnego, a przede wszystkim,kreatywnego działania!